Creativity – Poznaj nowe technologie

Creativity – Poznaj nowe technologie

Zapraszamy do udziału w zabawie z nowymi technologiami!
Już 19 maja w godzinach 12.00 – 18.00 odbędzie się event Creativity!

Nowinki technologiczne towarzyszą nam na co dzień, tworząc naturalną tkankę otaczającego nas świata. Dzięki nim poznajemy, odkrywamy, rozumiemy otaczającą nas przestrzeń. Będziemy pobudzać szare komórki za pomocą nowoczesnej technologii do interaktywnej zabawy, zarówno dzieci jak i dorosłych. Chcemy bawić w sposób kreatywny i mądry!
Przygotujemy stanowiska z licznymi atrakcjami. Dodatkowo konferansjer będzie prowadził konkursy oraz opowiadał o nowinkach technologicznych.

STANOWISKA:
OCULUS RIFT, czyli „Wirtualna rzeczywistość” to pojęcie, które jest tak szerokie, jak szeroka potrafi być nasza wyobraźnia. Okulary Oculus Rift przeniosą nas w świat o jakim marzyliśmy. Pozwolą nam dowolnie rozglądać się po świecie, do którego zostaniemy przeniesieni: jazda kolejką górską, podróż statkiem kosmicznym, przejazd po trasie narciarskiej, czy oglądanie panoramy miasta z paralotni – to wszystko zapiera dech w piersiach. Zabawa jest bezpieczna, dostosowana do potrzeb nawet najmłodszych użytkowników.

PROJEKT AUGMENT jest to rozszerzona rzeczywistość, łączenie obrazu realnego świata z elementami wirtualnymi, wygenerowanymi komputerowo. Ta rozrywka pozwala na uzupełnienie postrzegania świata rzeczywistego o dodatkowe elementy. Mogą to być elementy czysto informacyjne, jak również spełniające rolę edukacyjną. Używając smartfona, tabletu czy innego urządzenia mobilnego z kamerą możemy nałożyć na obraz rzeczywisty interaktywne elementy czy warstwy. Wciąż rozwijająca nowinka techniczna już teraz pozwala nam na kreowanie animacji na najwyższym poziomie, którą bardzo ciężko odróżnić od rzeczywistości, która nas otacza.

DŁUGOPISY 3D i w końcu można rysować i malować w powietrzu!
Zasada jest prosta: długopis rysuje podgrzanym tworzywem, co umożliwia nam budowania obiektów 3D tak samo jak drukarka 3D, ale bez konieczności skomplikowanego tworzenia modeli w komputerze.

ZABAWY Z SPHERO to dowód na to, że nawet z tak prostej zabawki, jaką jest kulka, można zrobić zaawansowany technologicznie produkt, który na godziny pochłonie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Sphero to tak naprawdę zdalnie sterowany pojazd, którym możemy zabawić się w tor przeszkód, gry zręcznościowe, zabawę w mini golfa oraz niestandardowa gra w kręgle.

DICE+ to interaktywne centrum gry i zabawy. Pozwala odkrywać nowy sposób grania na tablecie za pomocą specjalnej kostki elektronicznej. Nie musisz już liczyć, przesuwać pionków lub stosować nudnych generatorów liczb losowych. DICE+ posiada żyroskop, który tworzy całkowicie nowe możliwości, zamieniając zwykłą kostkę w kontroler do gier i zabaw.

Zapraszamy!